Menu Zamknij

1 Festiwal Jurajski

1 Festiwal Jurajski, Sobota 24.08.2024, Zamek Olsztyn k/Częstochowy. O.S.T.R., Vito Bambino, Sarius, Mikser, Gooral, OG OK, DJ ENIX  i inn​i

Adam O.S.T.R. Ostrowski- muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym.

Mateusz Dopieralski, coraz bardziej rozpoznawalny w świecie popu jako Vito Bambino, rozpoczął swoje życie w Katowicach 27 kwietnia 1988. Jego dzieciństwo upłynęło w Niemczech, dokąd przeprowadził się mając zaledwie dwa lata, a w wieku osiemnastu lat uzyskał polskie obywatelstwo.

Sarius, to artysta, który w niepowtarzalny sposób połączył tradycyjny rap z nowoczesnymi elementami muzycznymi. Jego kariera zyskała na rozpoznawalności dzięki niezwykłemu talentowi do tworzenia tekstów, które nie tylko opowiadają historie, ale również poruszają ważne tematy społeczne i osobiste. Sarius jest artystą, który nie boi się eksperymentować z muzyką, co czyni jego twórczość świeżą i niezwykle interesującą dla młodszych jak i starszych odbiorców.

Gooral, czyli Mateusz Górny, to polski muzyk znany z łączenia tradycyjnej muzyki góralskiej z regionu Podhala z nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi. Jest szczególnie rozpoznawalny dzięki wykorzystywaniu tradycyjnego instrumentu strunowego z polskich gór, zwanego „kozą” (dudami), który wplata w różnorodne gatunki muzyczne, tworząc unikalne połączenie, które przyciąga szeroką publiczność.

Mikser, raper pochodzący z Częstochowy, jest jedną z bardziej charakterystycznych postaci na polskiej scenie hip-hopowej. Wyróżnia się swoim unikalnym stylem, głębokimi tekstami oraz szczególnym zaangażowaniem w lokalną kulturę hip-hopową. Jego twórczość, choć może nie być rozpoznawalna na skalę masową jak niektóre z największych nazwisk w branży, zyskała uznanie i szacunek wśród koneserów gatunku oraz słuchaczy ceniących autentyczność i przekaz.