Menu Zamknij

Festiwal kolorów Warszawa 25 maja 2024 godz. 15:00

Olkówek (metro Ursynów) olice Parku Jurajskiego

Festiwal kolorów Warszawa 25 maja 2024 godz. 15:00

Holi to hinduskie święto, które obchodzone jest wiosną, najczęściej na przełomie lutego i marca, w Indiach i innych krajach, gdzie żyją społeczności hinduskie. Jest to czas radości, zabawy, integracji społeczności oraz symboliczne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Podczas festiwalu ludzie rzucają się nawzajem kolorowym proszkiem i wodą, co symbolizuje równość między ludźmi, radość oraz odrodzenie się natury. Jest również czasem, gdy ludzie przepraszają się nawzajem za popełnione błędy, dzielą się ze sobą radością oraz wzmacniają więzi społeczne.

Wśród innych tradycji związanych z Holi są wyścigi kolorowych proszków, tańce, muzyka, a także spożywanie specjalnych potraw i słodyczy, takich jak gujiya, thandai czy bhang.

Jest obchodzone w różnych częściach Indii oraz na całym świecie przez hinduskich wyznawców, ale także przez ludzi innych kultur, którzy pragną uczestniczyć w tej radosnej i kolorowej celebracji. To wyjątkowe święto przyciąga uwagę turystów z całego świata, którzy chcą doświadczyć atmosfery, kolorów i radości Holi.

Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej zabawy pełnej kolorów, aby w naszej duszy zajaśniało szczęście i byśmy mogli sprawić innym mnóstwo uśmiechów! Przyłącz się do naszego darmowego, kolorowego flash moba w stylu Holi i pomóż nam stworzyć niezapomnianą atmosferę!